2. april je Mednarodna zveza za mladinsko književnost proglasila za mednarodni dan knjig za otroke. Obeležujemo ga od 2. aprila 1967, poznamo pa ga tudi kot svetovni dan pravljic. Na ta dan, 2. aprila, se je namreč leta 1805 rodil danski pravljičar Hans Christian Andersen. Vsaki dve leti Mednarodna zveza za mladinsko književnost mladinskemu avtorju in ilustratorju podeli Andersenovo nagrado za življenjsko delo, po svetu pa vsako leto zaokrožita plakat in poslanica. Pisatelja so nesmrtnega naredile predvsem njegove pravljice, ob letošnjem mednarodnem dnevu knjig za otroke pa smo knjižničarji pripravili posnetek, s katerim bomo virtualno obeležili ta dan. Zato vas vabimo, da si predvajate naš posnetek in se nam tako pridružite ob praznovanju rojstnega dne Hansa Christiana Andersena. Predstavljamo vam današnji dan, plakat in poslanico ter manj znano pravljico H. C. Andersena z naslovom Metulj. Prisluhnite nam.