V petek, 6. marca 2020, smo v avli pred knjižnico na OŠ Loka obeležili praznik žena, ki ga sicer praznujemo v nedeljo.

Učenci, učitelji in del tehničnega osebja smo prisostvovali kratkemu kulturnemu programu.

V uvod nas je s pomočjo prečne flavte popeljala sedmošolka Sara Majerle. Trije osmošolci, Žak Kump, Žan Majerle in Gašper Mihelič, so nagovorili navzoče z lepo besedo, ki se je vseh dotaknila. V ritmu skladbe Rise (Jonas Blue) pa je svoj talent hiphopa pokazala tudi sedmošolka Anja Tomanič, ki je sestavila lastno koreografijo.

Na koncu programa je spregovorila tudi ravnateljica Damjana Vraničar, ki je čestitala vsem učenkam in sodelavkam šole za naš praznik. Hkrati nas je povabila na popoldansko druženje v starem črnomaljskem mestnem jedru, kjer Občina Črnomelj pripravlja pester program v sklopu omenjenega praznika z naslovom Razvajaj se v mestu.

Maja Špringer, knjižničarka OŠ Loka