V četrtek, 9. 5. 2019, je potekal predizbor za Župančičevo frulico. Predizbor učencev za končni nastop, ki bo 11. junija, je danes potekal na OŠ Vavta vas. Vsaka šola je lahko pripeljala največ 2 nastopajoča, 3 v primeru, da je en učenec iz podružnične šole. Danes so se med seboj družili in pomerili deklamatorji od 4. do 6. razreda, na izbiro so imeli 5 različnih pesmi pesnice Andreje Borin. Iz OŠ Loka Črnomelj sta se predizbora udeležili učenki 4. razreda, Iva Kapele s pesmijo Pot in Tia Zelenković s pesmijo Preplah. Obe učenki sta navdušili že tako na šolskem predizboru, ki je potekal na matični šoli, kot tudi danes. Deklamatorjev je bilo skupaj kar 31, komisija pa se bo v naslednjih dneh odpravila poslušat še deklamatorje drugod po Sloveniji. Verjamemo, da bodo imeli težko delo, saj morajo od 75 odličnih deklamatorjev izbrati samo 5 tistih, ki bodo nastopili na zaključni prireditvi Župančičeve frulice.
Vsem udeležencem iskreno čestitamo za vložen trud, domiselnost in pogumne nastope.
Urša Prus, mentorica