V sredo, 3.4. 2019, je v naši dvorani potekalo četrtfinale državnega prvenstva v košarki za mlajše učence. Ekipe so na igrišče prišle ob zvokih koračnice, sledil je nagovor ga. ravnateljice Damjane Vraničar. Šolski pevski zbor je izvedel državno in šolsko himno,  plesna skupina, ki jo sestavljajo naši učenci pa je prikazala krajšo točko. Tekme sta sodila sodnika Pejič in Krivec  iz Ljubljane. Četrtfinale je postregel z zanimivimi in borbenimi tekmami. Prvo tekmo med OŠ Loka in OŠ Venclja Perka iz Domžal so dobili slednji. Sledila je napeta tekma med OŠ Vodmat in Domžalčani, ki se je odločila v sami končnici. Z zmago s tremi točkami razlike so si Domžalčani že zagotovili 1 .mesto in vozovnico za polfinale. Zadnja, tretja tekma je odločala o 2. mestu. Pred svojimi gledalci so se bolje izkazali naši učenci in tako je OŠ Loka slavila z rezultatom 40 proti 34. Najboljši strelec četrtfinala skupine 5 je bil Maks Sever z 40 točkami. Priznanja in nagrade je podelila ravnateljica. Ekipo OŠ Loka trenira David Štefanič. Vodja tekmovanja je bil Rok Weiss. Vsi prisotni trenerji so bili z organizacijo in vzdušjem četrtfinala zadovoljni. Želimo si še več takšnih turnirjev in športnega duha. 

Razpored tekmovanja in rezultati:

Tekma Šola 1 Šola 2    
1.tekma OŠ Loka Črnomelj      OŠVenclja Perka         32 : 54
2.tekma OŠ Vodmat OŠ Venclja Perka          44: 47
3.tekma OŠ Loka Črnomelj OŠ Vodmat          40: 34
         

Končna razvrstitev:

1.mesto OŠ Venclja Perka
2.mesto OŠ Loka Črnomelj
3.mesto OŠ Vodmat