<![CDATA[Celo leto smo pridno pripravljali naše projekte za mednarodno tekmovanje v programiranju SCRIPT 2018 (Scratch International Programming Trial), ki ga organizira Subsidiary Orsova of Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin iz Romunije. Projekte smo morali oddati do 13. 5. Sodelovali smo v treh kategorijah: Greetings (Čestitka), Games (Računalniške igre) in  Educational Software (Izobraževalna gradiva). V kategoriji 'Greetings' so sodelovale tri skupine. Prvo skupino so sestavljale tri učenke četrtega razreda Podružnične šole Griblje: Špela Brinc, Larisa Totter in Joana Marija Žunič. Drugo skupino so sestavljale učenke šestega razreda: Vesna Tomič, Anja Rožič in Lara Jelenc. In učenke iz sedmega razreda: Anja Grahek, Špela Rom in Tinkara Pintarič. V kategoriji 'Games' sta sodelovali dve skupini. Prvo so sestavljali učenci iz sedmega razreda: Gal Dragoš, Miha Domitrovič in Tomi Poljaković. V drugi skupini so bili učenci šestega razreda: Brin Jugovič, Luka Šimec, Gal Kobe in Nejc Brodarič. V kategoriji 'Educational Software' je sodelovala ena skupina. Sestavljale so jo učenke šestega razreda: Tija Mtkovič, Tjaša Pezdirc in Nina Popit.

Letos smo dosegli izjemne rezultate:

 • Kategorija Greetings (Čestitka):
  • četrti razred: Špela Brinc, Larisa Totter in Joana Marija Žunič – 3. mesto
   Happy Easter
  • šesti razred: Vesna Tomič, Anja Rožič in Lara Jelenc – 1. mesto
   Happy Holidays
  • sedmi razred: Anja Grahek, Špela Rom in Tinkara Pintarič – 2. mesto
   Happy Easter
 • Kategorija Games (Računalniška igra):

Na mednarodnem tekmovanju SCRIPT je sodelovalo 372 projektov iz 108 šol iz 10 držav. Na tekmovanje nas je pripravljala učiteljica Katarina Pavlakovič.

Anja, Špela in Tinkara

]]>