Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[ Razstava izdelkov, nastalih pod mentorstvom likovnega pedagoga Bogomirja Jakše.

Vabljeni na prireditev »Pojem, plešem« v sredo, 31. 5. 2017, ob 16. uri, ki bo v jedilnici OŠ Loka Črnomelj. V okviru prireditve bo otvoritev razstave »Kako so nekoč ustvarjali na OŠ Loka Črnomelj«, ki bo postavljena pred šolsko knjižnico.

Kar 35 let je na naši šoli razvoj likovnega izražanja spodbujal likovni pedagog Bogomir Jakša. Pod njegovim mentorstvom je nastalo mnogo izvrstnih otroških risb, slik in grafik. Le-te so razstavljene v upravnih prostorih šole, veliko pa jih je bilo spravljenih v starem kabinetu.
Na pobudo akademskega slikarja Roberta Lozarja smo na OŠ Loka Črnomelj pripravili razstavo izdelkov nekdanjih učencev, ki so ustvarjali pod mentorstvom likovnega pedagoga Bogomirja Jakše v osemdesetih, devetdesetih letih; ko je bilo umetnosti v učnem načrtu namenjenega več časa. Ugotavljamo, da so ti učenci, ki so bili kreativni in pridni že v osnovni šoli, te vrline prenesli v kasnejše izobraževanje in postali arhitekti, učitelji, slikarji, zdravniki …]]>

Dostopnost