Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V torek, 11. 4. 2017, smo se vsi učenci šole, ki smo opravili bralno značko, zbrali v jedilnici šole. Ob zaključku bralne značke nas je namreč obiskal Primož Suhodolčan. Učence  je v svet branja popeljal s komičnim nastopom, ob katerem smo vsi uživali in se smejali na vsa usta. Čisto pomladno sceno na odru jedilnice, kjer je nastop potekal, so nam oblikovali učenci 5. a razreda z mentorico Ireno Stopar. Njihovo cvetje se je »ujelo« s pripovedjo pisateljevih zgodb. Program sta povezovali osmošolki Ines Plut in Vesna Cekuta. Ob koncu obeh nastopov (prvi je bil za učence od 1. do 5. razreda, drugi za starejše) sta pisatelju Primožu tudi pomagali pri podelitvi priznanj. 16 devetošolcev je prejelo spominsko bralno priznanje za uspešnih devet let branja v OŠ. Nekaterim srečnežem se je celo podpisal na priznanje, se fotografiral z njimi, čas pa si je vzel tudi za intervju, ki si ga bomo lahko prebrali v letošnjem Zelenem Juriju.

Ob koncu prireditve smo se Primožu Suhodolčanu zahvalili za obisk in prijetno vzdušje, ki nam ga je »pričaral« s svojo hudomušnostjo.

 

 Knjižničarka Maja Špringer in novinarski krožek

 

]]>

Dostopnost