Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V petek, 16. 12. 2016, smo se učenci izbirnega predmeta nemščina in še nekaj ostalih skupaj z učiteljicami odpravili v predbožični München.

Odhod iz Črnomlja je bil ob 4:00, nato pa smo se odpravili proti Ljubljani, skozi Karavanški predor smo prišli v Avstrijo, naprej mimo Beljaka in po turski avtocesti mimo Salzburga do Nemčije. Okoli 11:30 smo prispeli v München, kjer smo najprej obiskali enega izmed največjih tehničnih muzejev na svetu – Deutsches Museum. Tam smo si lahko ogledali več kot 40 oddelkov muzeja: astronomija, glasba, matematika, gradnje … Nato smo šli na krajši sprehod po središču mesta in obiskali Mihaelsko cerkev, Marijin trg ter občudovali okrašenost številnih stojnic, od koder je zadišalo po različnih dobrotah. Povzpeli smo se tudi na olimpijski stolp, ki nam je ponudil krasen razgled na praznično okrašeno mesto. Imeli smo tudi nekaj časa za ogled muzeja avtomobilov BMW in se potem odpravili po isti poti domov.

 

]]>

Dostopnost