Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V četrtek, 17. 11. 2016, je v nekdanji trgovini Beti v Metliki potekala otvoritev razstave 35. SLIKARSKEGA EXTEMPORA MLADIH LIKOVNIKOV BELE KRAJINE z naslovom »Bele niti v barve spleti«.

 

Nekdanja trgovina je odličen galerijski prostor, ki je bil dovolj velik, da je bilo v njem razstavljenih preko 50 slik. Prostor je zaživel v pisanih barvah. Učenci in dijaki belokranjskih osnovnih šol, srednje šole, varstveno delavnega centra in ene dolenjske osnovne ter srednje šole so izbrali motive barvnih niti, žanra in zunanjosti tovarne. Sponzor letošnjega extempora je bilo podjetje Beti, ki letos praznuje 60 let in je tudi lastnik nastalih del. Nekaj jih bo krasilo stene podjetja, nekaj pa jih bo podarjenih poslovnim partnerjem, tudi v tujino. Razstava bo februarja na ogled tudi na naši šoli.

OŠ Loka Črnomelj so zastopale: Neža Barič (7. a), Ema Lozar (8. b), Ana Miketič (9. a), Katarina Horvat (9. a), Lara Žohar (9. c).

Razstava je bila dobro obiskana, pogrešati  je bilo le prisotnost ustvarjalcev.

Mentorica Špela Vraničar

]]>

Dostopnost