Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V petek, 25. marca 2016, smo šli tretješolci z vlakom v Metliko.

Zbrali smo se v avli šole, od koder smo šli peš na Železniško postajo Črnomelj. Na postaji smo videli staro muzejsko lokomotivo. Železničar nam je razkazal železniško postajo in skladišče. Povedal nam je, kaj je treba narediti, če se zgodi nesreča. Pokazal na je tudi stare bankovce. Potem smo si kupili vsak svojo povratno vozovnico. Šli smo na kolodvor in kmalu smo zaslišali piskanje vlaka. Ko se je vlak ustavil, smo šli nanj. Ker v enem vagonu ni bilo za vse učence prostora, smo šli z učiteljico v drugi vagon. Sedeli smo na sedežih po štiri. Prišel je kondukter in nam pregledal vozovnice ter nanje natisnil datum. Šle smo tudi strojevodje in pritisnili na ročko, da je vlak zapiskal. Do Metlike se je vlak dvakrat ustavil, v Gradcu in na Dobravicah. V Metliki smo na vlaku počakali, da je šel nazaj in medtem skrbeli za red in čistočo. Ko smo prišli v Črnomelj, smo se odpravili nazaj v šolo.

Na vlaku mi je bilo zelo všeč. Upam, da se bom kmalu spet peljala z vlakom.

Anja Tomanič, 3. c

]]>

Dostopnost