V novem koledarskem letu je učence že na dobro znanem mestu pričakal nov matematični izziv, časa za reševanje pa tokrat niso imeli en mesec, ampak celo dva!

Tako so učenci januarja in februarja pridno reševali nov matematični problem – ukvarjali so se s preštevanjem prekrivanj treh krogov, pri čemer so morali upoštevati naslednje pogoje:

1. polmer kroga se lahko poljubno spreminja,
  2. dva kroga se ne smeta dotikati v eni skupni točki,
  3. trije krogi se ne smejo sekati v skupni točki,
  4. zrcalna slika neke rešitve ni nova rešitev,
  5. pozoren bodi tudi, da so naslednje slike med seboj enake.

Naloga je bila res trd oreh, a ga je šestošolka Lara Pezdirc popolnoma strla, osmošolca Lev Kavčič in Iva Kapele ter šestošolka Aneja Dvojmoč pa skorajda v celoti.

Nagrajence, ki smo jih smo ovekovečili s spodnjo fotografijo, je izžrebala zmagovalka decembrskega izziva Aneja Dvojmoč.

Na vratih matematičnega kabineta že visi nov izziv meseca marca – tokrat morajo učenci razvozlati zapis šestih števil v petih pisavah in nato število 51 zapisati v vseh petih pisavah.

Nekaj odgovorov je že prispelo v matematični kabinet, ostale pa vabimo, da se opogumijo in se preizkusijo v reševanju izziva.

Le pogumno!

učiteljica Veronika