Na OŠ Loka Črnomelj smo ob mednarodnem praznovanju šolskih knjižnic, ki poteka oktobra, razmišljali, kaj nam pomeni letošnje geslo: “Branje za globalni mir in življenje v harmoniji.” Ves oktober so potekale različne dejavnosti, knjižnične ure, razstava spremljevalnega gradiva, interesne dejavnosti in izvajanje projektov. Na OŠ Loka Črnomelj smo z učenci 7. razreda pri urah likovnega pouka prisluhnili pravljici in potem ustvarjali kazalke na temo miru, z učenci 5. razredov smo spoznavali partnersko šolo OŠ Prežihovega Voranca, Ravne na Koroškem, in jim poslali avtorske kazalke. Z učenci knjižničarskega krožka smo povabili skupine vrtca na pravljično urico, z učenci interesne dejavnosti fotografskega krožka pa smo spoznali avtorsko pravo in nato so z mentorico Katarino Pavlakovič ustvarjali fotografije na letošnjo tematiko. Pričeli smo z glasovanjem za Mojo najljubšo knjigo, z branjem za projekt Branje brez meja, v knjižnici pa imamo po novem tudi računalnike, ki so namenjeni učencem.

Knjižničarka Urša Prus