Omenjeno prvenstvo je potekalo 9. 5. 2022 v novomeški dvorani Marof. Vsaka šola je lahko prijavila po eno ekipo v kategoriji deklic in dečkov. Za OŠ Loka Črnomelj sta nastopili obe ekipi; v  kategoriji dečkov so v konkurenci 13 ekip naši dečki obstali v četrtfinalu in osvojili solidno sedmo mesto. 
Še bolje so se odrezale deklice, saj so bile nepremagljive; nanizale so same zmage in, z izjemo finala, suvereno premagale nasprotnice. Kot zmagovalke so se uvrstile v finale državnega prvenstva, ki bo v začetku junija. V državni finale se je pri deklicah uvrstila še OŠ Grm, pri dečkih pa OŠ Brežice, OŠ Drska in OŠ Center. Pokale je podelil Matic Vidic, vodja šolskih košarkarskih tekmovanj.
Za ekipo dečkov so nastopali: Nejc Kapele, Domen Čurk, Lan Domitrovič, Josip in Ivano Pršlja.Za ekipo deklic so nastopale: Ema Šikonja, Eva Gorše, Teja Rožman, Pia Stopar in Ema Absec.
Obema ekipama izrekamo iskrene čestitke!
Še več fotografij in vse rezultate najdete na povezavi https://sport.znm.si/home/document/docid/19084?back=/