V tednu od 13. do 16. decembra 2021 smo knjižničarji – pri tretješolcih nam je priskočila na pomoč tudi pomočnica Sonja Malnarič – pri knjižničnih urah z učenci 1., 2. in 3. razredov, predstavili pravljico Lisički v snegu, ki jo je napisal angleški pravljičar Jonathan Emmett.

Prvošolci in drugošolci so najprej zapeli pesmico Bele snežinke, zvezdice bele in ob tem zaplesali »ples snežink«; tudi tretješolci so poslušali isto pravljico, vendar so prej zaplesali ob pesmici Lisička je prav zvita zver. Nato je sledila predstavitev pravljice, ob kateri so otrokom »zasijale oči« in radovednost ob misli, da sta se lisički izgubili v snegu, je bila na vrhuncu. Zgodbica se je srečno končala, zato so učenci na koncu zaploskali.

Prvošolci in drugošolci so za »finale« naredili vsak svojo snežinko, s katero so pomagali okrasiti njihovo šolsko knjižnico v PH Stratus. Tretješolci pa so z izrezanimi in pobarvanimi lisičkami »polepšali« steno pred knjižnico.

Sicer pa je december že tako praznično »razpoložen«, zato ni odveč, da smo mu »dodali kanček tega vzdušja«.

Knjižničarji OŠ Loka