V torek so se sedmošolci prebudili v vetrovno jutro. Opravili so jutranjo telovadbo in pojedli zajtrk, nato so se odpravili na pohod v Piran. Šli so mimo cerkve Sv. Jurija in Rta Madona čez Trg 1. maja do Tartinijevega trga. Ogledali so si pomorski muzej, kjer so jih navdušile makete ladij. Rešili so delovne liste o Piranu. Najbolj veseli so bili časa za nakup spominkov. Vračali so se po obmorski poti, kjer so jih občasno poškropili visoki valovi. Ob vrnitvi so videli tudi ocene svojih sob, s katerimi nekateri niso bili zadovoljni, zato se bodo v prihodnjih dneh bolj potrudili.
Popoldan so imeli delavnico kuhanja školjk, kjer so sodelovali pri vsakem koraku recepta in nato svoj izdelek tudi poizkusili. Večina je bila navdušena. Na obali so izvedli delavnico morske biologije, kjer so spoznavali manjše morske živali in spremljali vremenske pojave. Izmerili so hitrost burje kar 60 km/h in ugotovili, da je morje premrzlo za kopanje, saj ima okoli 13 stopinj. Kljub konkretni popoldanski malici jih je čakala še večerja, po njej pa družabne in športne igre. Učenci in učitelji so tekmovali v napeti igri monopolija, medtem ko se je na športnem igrišču odvijal košarkarski turnir. Dan je bil poln dogodivščin in komaj čakamo, da vidimo, kaj nas še čaka.