Spoštovani starši!

Z veseljem sporočam, da smo prvo samotestiranje z učenci zelo uspešno izvedli. Staršem se zahvaljujemo, da nam zaupajo in da je bila večina učencev na samotestiranje pripravljena.

Prvošolčki so se samotestirali samostojno, le z odpiranjem epruvetk so imeli nekateri težave.

V šolo je prišlo 10 učencev, ki niso imeli soglasja za samotestiranje. Starše smo poklicali, naj pridejo po svoje otroke, saj želimo vsem zagotoviti varno okolje za preprečevanje okužbe.

Sedem učencev je ostalo doma, saj starši želijo šolanje na daljavo. S samotestiranjem učencev smo danes zabeležili štiri okužbe, ki bodo preverjene s PCR-testom v zdravstvenem domu.

Iz podatkov je mogoče sklepati, da so trenutno le 3 % staršev na naši šoli proti samotestiranju. Oddelki, v katerih so bile evidentirane okužbe, bodo ostali v karanteni.

Menim, da je bilo ob uvedbi samotestiranja zaznan nemir, ki bo z izkušnjami počasi izzvenel.

Vse dobro,

Damjana Vraničar, ravnateljica