Narava se neposredno ali posredno dotika učencev in učiteljev naše šole. Že preko zelenjavnega, zeliščnega, sadnega in cvetličnega vrta nam ponuja kotičke za raziskovanje, preučevanje, preizkušanje. Pa ne samo to, ponuja nam mirnejši in toplejši kontekst za učenje, čutne izkušnje, kombinacijo vztrajnosti, reševanja problemov, kritičnega razmišljanja.

Pred kratkim sta bili pred šolo posekani stari drevesi. Gospod Niko Milič je iz zemlje strojno odstranil stare korenine in pripravil teren za zasaditev. Učenci in učitelji PŠ Adlešiči se mu zahvaljujemo za pomoč.

V petek, 15. 10. 2021, pa smo na istem mestu zasadili nove grmovnice. Naše dvorišče sedaj krasita leski,  javor in forzicija. V upanju, da nam čimprej ponudijo senčno zavetje, sočne plodove in še marsikaj, bomo skrbeli za njihovo rast.

Učenci in učitelji PŠ Adlešiči