V petek, 8. oktobra 2021, nas je obiskal dr. Franc Brinc, donator PŠ Griblje. Dobrodošlico mu je zaželela ravnateljica šole Damjana Vraničar in mu v zahvalo predala spominsko darilo.

Predstavili smo mu učila, ki smo jih kupili s podarjenimi sredstvi. Z zanimanjem sta si z ženo ogledala šolske prostore, saj je v času 2. svetovne vojne tukaj obiskoval pouk. Tudi na našo »staro učilnico« na podstrešju nismo pozabili. Skupaj smo sedli za nekdanje šolske klopi in si poskušali zamisliti šolo nekoč.

V učilnici, kjer je tudi dr. Franc Brinc obiskoval pouk, smo se predstavili s pesmijo, recitacijo in plesom ter prisotne zapeljali v svet otroštva.

Obisk dr. Franca Brinca je bil organiziran v sodelovanju s KS Griblje in predsednikom KS Griblje Tonijem Brincem. Prireditve se je udeležil tudi župan g. Andrej Kavšek.

Župan je v zahvalo za darovana sredstva šoli, krajevni skupnosti in društvom  dr. Brincu v zahvalo predal knjigo.

V spomin na srečanje smo mu učenci podarili likovno knjigo z risbami naše šole.

Slavnostno odprtje cestne razsvetljave blizu šole so z rezanjem traku opravili Toni Brinc, dr. Franc Brinc in župan Andrej Kavšek.

PŠ Griblje