V okviru projekta Nacionalni mesec skupnega branja, ki sicer poteka že od 8. septembra do 10. oktobra 2021, smo se na OŠ Loka Črnomelj odločili, da začnemo z izposojo knjig, s katerimi bodo pri projektu sodelovali učenci od 1. do 9. razreda.

Učenci si bodo prišli v knjižnico po katerokoli knjigo in jo v naslednjem tednu, med 4. in 8. oktobrom 2021, brali vsako prvo uro prvih pet minut. Bralni projekt smo poimenovali Pet minut na dan vzemi knjigo v dlan.

S tem bomo, tako knjižničarji kot tudi učitelji in posredno tudi starši otrok, mlade bralce spodbujali k branju pisane besede, ki je v današnjem času še kako okrnjeno.

Mlajšim otrokom bodo knjige brali učitelji, starejši učenci pa bodo med poukom brali sami.

Upamo, da bomo otroci, učitelji in starši začutili, da »ko bereš, rasteš!«

Knjižničarji OŠ Loka Črnomelj

Povezavi na spletni strani o NMSB: