V sredo, 9. junija 2021, si je letošnjih deset reševalcev Mega kviza na OŠ Loka Črnomelj za nagrado v predavalnici ogledalo čudovit mladinski film z naslovom Nenavaden teden s Tesso. Film je bil posnet po literarni predlogi istoimenskega mladinskega romana nizozemske pisateljice Anne Woltz.

Film, poln doživetij in mladinske radoživosti, nas je popeljal na samoten nizozemski otok, kjer glavna junaka Sam in Tessa iščeta svet neznanega in skrivnostnega.

V imenu reševalcev kviza se iskreno zahvaljujemo gospe Jožici Žunič, koordinatorki Mega kviza iz Knjižnice Črnomelj, ki je v sodelovanju z Zavodom za izobraževanje in kulturo razveselila učence ob koncu šolskega leta z ogledom poučnega filma.

Čestitke vsem letošnjim reševalcem! Upajmo, da se bo v naslednjem šolskem letu za reševanje Mega kviza odločilo še več mladih vedoželjnežev.

Mentorica Mega kviza na OŠ Loka Črnomelj: Maja Špringer