V četrtek, 10. junija, so se devetošolci odpravili na zaključno ekskurzijo po Beli krajini. Najprej smo se ustavili ob izviru Krupe, kjer smo kar nekaj časa preživeli na visečem mostu, ki je bil glavna atrakcija. Nato smo se odpravili do gradu Gradac, kjer smo naredili tudi skupinske fotografije oddelkov. Od tam smo se odpravili še do letala iz časa 2. svetovne vojne na Otoku. Potem pa je bil počasi čas za malico. Pojedli smo jo pri podružnični šoli v Adlešičih, ko smo se okrepčali, pa smo se peš sprehodili do Kolpe. Tam so učenci iz razgradljivega papirja izdelali ladjice, ki so jih nato spustili po Kolpi – naredili smo tudi posnetek, ki bo predvajan med valeto. Ker je bila voda že kar topla, se je kar nekaj pogumnih odločilo tudi za kopanje. Kmalu je bil čas za odhod proti domu, a pred povratkom smo naredili še eno fotografijo celotne generacije. Preživeli smo en res lep dopoldan in še vreme je bilo, kljub drugačnim napovedim, odlično.