V torek, 6. 4. 2021, smo imeli učenci in učiteljici 1. in 2. razreda Podružnične šole Adlešiči naravoslovni dan, ki smo ga izvedli na daljavo v spletni učilnici Teams. Sodelovali smo z medicinsko sestro iz Zdravstvenega doma Črnomelj. Srečanji smo imeli ob 9. in ob 11. uri. Pogovarjali smo se o zdravem načinu življenja, o pripravi na delovni dan in o dobrih ter slabih navadah.

Medicinska sestra ga. Anita nam je s pomočjo maskote, kužka Pikija, predstavila pravilno tehniko umivanja zob, nam prikazala, kako se pravilno dviguje šolsko torbo in izvedla poskus z bleščicami. Učenci so ta poskus z bleščicami ali poprom izvedli tudi doma.

V času samostojnega dela so si učenci ogledali videoposnetke o pomembnosti športa in o tem, zakaj zbolimo. Izdelali so plakat o svojih dobrih in slabih navadah. Na srečanju ob 11. uri je vsak učenec svoj plakat tudi predstavil.

Napisala: Tadeja Kuzma