V poslovni hiši Stratus, kjer gostujejo učenke in učenci 1. triade OŠ Loka Črnomelj, so se ti po krajšem premoru spet vrnili v šolske klopi.

V knjižnici jih je veselo pričakal knjižničar Anton Jakša in jih razveselil s kopico novih knjig, ki jih bodo mladi bralci zagotovo »požirali z očmi«.

V letošnjem šolskem letu smo sicer ob zaključku Bralne značke želeli gostiti slovensko pravljičarko Anjo Štefan, vendar smo zaradi aktualnih razmer gostovanje odpovedali. Mladim in pridnim bralcem pa smo z nabavo knjižnih novosti omogočili vztrajanje pri vestnem branju.

Ne glede nato, ali bodo otroci brali za Bralno značko ali kar tako, je vsekakor najpomembnejše, da imajo radi »pisano besedo«, tudi iz knjig.

Knjižničarji OŠ Loka Črnomelj