V prostorih novomeškega Rotovža potekal 30. regijski otroški parlament v organizaciji DPM Mojca Novo mesto. Na temo Moja poklicna prihodnost je razpravljalo 29 mladih parlamentarcev. Med predstavniki črnomaljske občine je bil tudi naš učenec Swen Horn.

Udeležence je v uvodu pozdravil novomeški župan Gregor Macedoni. Po skupnem uvodnem delu so nadaljevali z deljenjem idej v skupinah. V štirih skupinah so razpravljali o pametni izbiri poklica, poklicih  prihodnosti in vplivu moderne tehnologije na poklicno prihodnost.

Sledila je vodena razprava, kjer so povzeli delo v skupinah. Ob koncu razprave so mladi parlamentarci izvolili 9 predstavnikov, ki bodo dolenjsko regijo zastopali na nacionalnem otroškem parlamentu.

Swen se je aktivno vključeval v razpravo in mu za dober nastop iskreno čestitamo!