V četrtek, 5. marca 2020, je ekipa petih sedmošolcev  v šolski knjižnici OŠ Loka uprizorila dramsko priredbo Grimmove pravljice Palček.

Nuša Hrelič, Lana Mikložič, Maša Hutar, Anja Tomanič in Rok Bahor so v začetku decembra 2019 začeli ustvarjati scenarij pri dramskem krožku, pod mentorstvom knjižničarke Urše Prus. V januarju 2020 so pridno pripravljali sceno, v februarju pa jih je že »vzel pod okrilje« knjižničar Anton Jakša, ki je z njimi treniral besedilo. Tako je v paketu nastala »luštna predstava«, ki je končno »zagledala luč sveta«.

Mladi igralci so igrico predstavili vsem učencem 1. triade in učencem 4. c na matični šoli. Zagotovo pa bodo v prihodnjih dneh gostovali tudi na obeh podružničnih šolah Adlešiči in Griblje.

Gledalci so bili nad uprizoritvijo navdušeni, saj so nastopajoče »pospremili« z bučnim aplavzom.

Maja Špringer, knjižničarka OŠ Loka