V četrtek, 5. 12. 2019, je bilo v prostorih Obrtne zbornice Črnomelj medobčinsko posamično šolsko prvenstvo v šahu. Organizator tekmovanja je bilo Šahovsko društvo Stari trg ob Kolpi. Učenci so nastopali v dveh kategorijah in sicer učenci in učenke, letnik 2005 in mlajši ter učenke in učenci, letnik 2008 in mlajši. Tekmovale so OŠ Loka Črnomelj, OŠ Mirana Jarca Črnomelj in OŠ Metlika.
Iz naše šole je bilo dvanajst tekmovalcev. V kategoriji starejših učencev se  je najbolj izkazal Besim Ebipi, saj je dosegel drugo mesto. Pri mlajših tekmovalcih je bil s petim mestom najboljši Besnik Ebipi. Ostali tekmovalci naše šole so bili: Domen Čurk, Tadej Jerčinovič, Klepec Klemen, David Judnič, Gal Čadonič, Gal Peršič, Patrik Totter, Gašper Mušič, Sven Horn in Enej Grom. Vsem tekmovalcem čestitke za pogum, najboljšima naše šole pa srečno tudi na regijskem tekmovanju.
Spremljevalec na tekmovanju, David Štefanič