V četrtek, 12. septembra, smo se učenci 6. b odpravili na Mirno goro. Avtobus nas je odpeljal do Križa, od tam pa smo se do koče na Mirni gori odpravili peš. Ustavili so se na Planini, kjer se nam je pridružila gozdarka Katja. Tam nam je razkazala muzej na prostem, ki priča o življenju Kočevarjev na tem območju, ogledali pa smo si tudi nagačene gozdne živali. Nato se je z nami se je odpravila proti vrhu. Povedala nam je veliko zanimivosti o drevesnih vrstah, ki smo jih srečali na poti, in razložila, kaj počnejo gozdarji. Videli smo ogromno mravljišče, past za lubadarje. Lubadarje smo lahko prijeli in si jih pobližje ogledali. Ko smo prispeli do planinskega doma, nas je oskrbnica Jožica pričakala s toplim čajem. Po odličnem kosilu smo se razporedili po sobah, temu pa je sledilo preverjanje našega znanja, ki smo si ga pridobili med potjo. Pozno popoldan smo igrali nogomet. Zakurili smo ogenj in si sami spekli hrenovke. Na srečo smo imeli lepo vreme, zato smo lahko večino časa preživeli na prostem. Za večerjo smo se posladkali s slastnimi palačinkami. Sledil je nočni počitek. V petek smo se zbudili v jasno jutro s čudovitim razgledom. Po zajtrku nas je obiskal Janez, ki nam je pokazal planinsko opremo in nam povedal, na kaj moramo biti pozorni, kadar se odpravimo v gore.  Preizkusili smo se tudi v plezanju po steni. Nato smo se odpravili v dolino do Vrčic, kjer nas je pričakal avtobus. Preživeli smo dva čudovita dneva, ki nam bosta ostala v lepem spominu.

Učenci 6. b