V ponedeljek, 16. septembra 2019, smo učenci na OŠ Loka začeli z bralnim projektom »Pet minut na dan vzemi knjigo v dlan«.

Heterogena skupina osmošolcev pri nadomeščanju, pri uri slovenščine je vzela »zadevo čisto zares«. Na začetku ure je šestošolka Ana Benec po šolskem radiu prebrala uvodno besedilo in »prižgala zeleno luč« za pet minut branja.

Učenci so iz torb potegnili knjige, ki so si jih prejšnji teden izposodili v šolski knjižnici ter jih začeli brati. Tisti, ki niso imeli izposojenih knjig, so brali kakšno drugo knjigo, učbenik ali karkoli drugega.

Pet minut je v tišini zelo hitro minilo. Ker je bilo umirjeno vzdušje bralcem všeč, so prosili, če lahko podaljšamo branje še za pet minut. In smo brali še nadaljnjih pet minut.

Ob koncu ure so bili učenci sklepčni, da so jim bile bralna tišina, umiritev in motivacija tako zanimive, da bi brali vsako uro na začetku pouka, vsak dan, tudi do konca šolskega leta.

S knjižničarko Uršo pa sva bili zelo veseli, da je projekt »naletel na plodna tla«.

Knjižničarki Maja in Urša, OŠ Loka Črnomelj