Mednarodni projekt RISE (Roma Inclusive School Experiences), ki ga financira Evropska unija in v katerem sodeluje tudi OŠ Loka Črnomelj se počasi približuje koncu. Naša šole je v projekt vključena preko RIC-a Novo mesto. Skozi celotno šolsko leto je na temo inkluzije Romov v novomeškem RIC-u potekalo veliko delavnic. Te delavnice so bile namenjene dodatnemu izobraževanju učiteljem.

V sklopu projekta so potekale tudi štiri delavnice za učence:

• Lutkovna predstava Najboljši ciganski muzikant
  • Delavnice za izdelavo učnega materiala
  • Tekmovanje Moja zgodba v kateri je na naši šoli zmagala učenka Živa Vrlinič
  • Delavnica za izdelavo zgodb proti diskriminaciji, katera je bila posneta na podlagi zmagovalnih zgodb. Pri snemanju so sodelovali nagrajenci tekmovanja Moja zgodba

Animirano zgodbo si lahko ogledate na povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=C228TM61FFU&feature=youtu.be

Namen tega video posnetka je predvsem razbijati predsodke v družbi in na splošno spodbujati pozitivno klimo, da so lahko tudi drugačni od nas “sprejeti” ob tem, da ohranjamo njihovo kulturo.

Vodja projekta na šoli Peter Mravinec