Tokrat je 23. 4. 2019 na že tradicionalni razstavi v knjižnici Črnomelj svoje ustvarjanje predstavila osmošolka OŠ Loka Črnomelj, Ada Lozar. Z glasbenimi nastopi so dogajanje popestrili učenci glasbene šole Črnomelj.

Ada s svojimi likovnimi izdelki opozarja nase že več let. Vsako leto v ustvarjanju in likovnih spretnostih napreduje, se razvija in dokazuje svoj talent. Posebno izstopa s svojimi ustvarjalnimi idejami, izredno dobro opazuje in ima občutek za portretiranje. Rada se posveti detajlu. Za svoj motiv ustvarjanja si izbira tihožitje, abstrakcijo in največkrat portret, kar je zelo pohvalno. Zaradi kontinuitete njenega ustvarjanja lahko v izdelkih opazimo senzibilne barvne nanose in uspešen prikaz volumna predmetov ali prostora. Ada ima tudi dober občutek za kompozicijo.


Želimo si, da bi še naprej razvijala svoj talent in nam
svoje izdelke večkrat postavila na ogled.

Špela Vraničar