<![CDATA[V petek, 12. 10. 2018, smo se osmošolci odpravili na kulturni dan. Zgodaj zjutraj smo se z avtobusom  odpravili proti Ljubljani.

Avtobus nas je pustil na postaji blizu Cankarjevega doma. V največji Gallusovi dvorani smo poslušali koncert Glasbene mladine ljubljanske z naslovom Častni člani Slovenske filharmonije, ki je trajal približno eno uro. Za tem smo se peš odpravili do Narodne galerije, kjer so nekateri sošolci odpisali tekmovanje iz biologije, drugi pa smo imeli voden ogled galerije v dveh skupinah. Sledil je še sprehod in ogled fotografij na Jakopičevem sprehajališču v Tivoliju. Polni vtisov smo se ob 13. uri odpravili proti domu.

Eva Samarin Šterk, 8. c

Vtisi učencev:

• Meni je bilo dobro. (David)
  • Zanimiv dan. (Adriana)
  • Na kulturnem dnevu sem uživala. Upam, da bom imela še več priložnosti obiskat takšne dogodke. (Asia)
  • Dan je bil zanimiv, občasno mi je bilo malo dolgčas. (Anže)
  • Imel sem se dokaj lepo. (Primož)
  • Ne glede na predsodke, mi je bil koncert zelo zanimiv. (Špela)
  • Ni mi bilo zelo všeč. (Gašper)
  • Na kulturnem dnevu mi je bilo zelo lepo in zabavno in bi z veseljem še kdaj šel. (Miha)
  • Všeč mi je bilo, da so igrali tudi vesele skladbe. (Lara)
  • Orkester je skladbe dobro zaigral. (Ana)