<![CDATA[Učenci Podružnične šole Adlešiči, ki obiskujemo  interesno dejavnost ŠOLSKI EKOVRT, smo bili v aprilu in maju zelo delavni in ustvarjalni. S pomočjo staršev  smo postavili in zasadili nov zeliščni vrt.

Pred šolo smo posadili grmičaste trajnice, uredili cvetlično gredico, posadili sadike ter posejali različno zelenjavo na zelenjavni vrt. Vse nam lepo uspeva.  Redkvica in solata sta že dodani k šolskemu jedilniku, za odžejat pa si pripravimo odličen sok iz mete in melise.

Prejšnji teden sta nam  Lejin in Lanin ati naredila kar tri  HOTELE ZA ŽUŽELKE.

Napolnili smo jih z različnimi naravnimi materiali. Zdaj pa z  zanimanjem pričakujemo naše prve goste.

Zahvaljujemo se donatorjem, Cvetličarni Rauh, Semenarni Ljubljana, Trgovini in semenarni M&M, za podarjene sadike zelišč, zelenjave in semena.

Posebna zahvala velja gospe zeliščarki Minki Kočevar iz Zeliščarske kmetije Suhor, ki je sodelovala pri načrtovanju zasaditve in nam podarila svoje sadike.

Učenci in mentorica Marjetka

 ]]>