Skoči na glavno vsebino

V mesecu aprilu so učenci drugih razredov v jutranjem varstvu sodelovali v kreativnem UHU natečaju. Tema letošnjega natečaja je bil skrivnostni morski svet. Od organizatorja so prejeli darilno škatlo z lepili, ki so jih uporabili pri svojem delu. Ustvarili so dve povezani likovni deli. Na enem je upodobljeno čisto morje, na drugem pa onesnaženo morje. Skupaj so naslikali čisto in onesnaženo morje ter na to prilepili različne predmete. V čistem morju so: različne ribe, morski ježki, morski konjički, galeb, kokosov oreh, steklenica z zemljevidom skritega zaklada, na dnu morja pa se skriva tudi čisto pravi gusarski zaklad. V umazanem morju najdemo: plastenke, pločevinke, plastične vrečke, pralni stroj, potapljajočo se ladjo, pnevmatike, kanistre z izlivajočim se oljem, ribja okostja, izgubljena sončna očala, denarnice, mobilne telefone in še kaj. Za delo so porabili kar nekaj ur in si s tem krajšali aprilska jutra. Fotografijo svojega dela bodo poslali na natečaj in nestrpno čakali na rezultate, saj je glavna nagrada, obisk piranskega akvarija, prav mamljiva.

Učenke in učenci 2. razredov OŠ Loka Črnomelj (jutranje varstvo) ter učiteljica Anita

Dostopnost