Skoči na glavno vsebino

V petek, 21. 4. 2023, smo imeli kulturni dan. Odšli smo na Radovico. Že vožnja z avtobusom je bila za nekatere učence doživetje v malem.

V stari, leseni belokranjski hiši iz 18. stoletja smo doživeli učno uro iz časa po drugi svetovni vojni. Na zabaven in hkrati poučen način smo spoznavali Belo krajino, njeno zgodovino, kulturo, belokranjsko nošo, glasbila, kulinarične značilnosti … Učil nas je strog in pravičen učitelj, ki še vedno prisega na palico in klečanje na koruzi. Ob koncu šolske ure so učenci prejeli spričevalo.

Le nekaj korakov od Bistre buče smo si ogledali 27.000 let stare kosti jamskega medveda in pohištvo, kakršno so imeli v kmečkih hišah nekdaj.

Ustavili smo se tudi na Otoku in si ogledali letalo, postavljeno v spomin belokranjskim in drugim slovenskim letališčem v času narodnoosvobodilnega boja.

Učiteljica Renata

Dostopnost