Skoči na glavno vsebino

Učenci in učitelji smo v petek, 24. 2. 2023, preživeli prav poseben dan – dan z gasilci, ki so pravi junaki, saj nas rešujejo v različnih situacijah.  

Prisluhnili smo zanimivim in poučnim gasilskim »kamišibaj« zgodbam. Predstavili so jih učenci matične šole pod vodstvom Sonje, Antona in Ane. Preko zgodb smo se učili, koga ob nesreči poklicati, kaj ob klicu povedati, kako pravilno in varno pogasiti požar v naravi, goreče olje na štedilniku … 

Na igrišču so nas pričakali gasilci PGD Adlešiči. Na prijeten, zabaven in poučen način so nam predstavili gasilsko opremo, gasilski avto in reševalni čoln. Povedali so nam veliko poučnih in zanimivih reči. Nekateri učenci so se preizkusili tudi v gašenju z vodo. 

Dejavnosti požarne varnosti smo nadaljevali pri podaljšanemu bivanju, kjer so nastajali plakati o številki 112.

Gasilstvo ni le požarna varnost – je gibanje za pomoč vsem in vsakomur, ki je te pomoči potreben, pa naj si bo to ob požaru, naravnih ali drugih nesrečah, največjih in najširših razsežnosti. 

Hvala vsem, ki ste delili dan z nami. 

Učitelji in učenci PŠ Adlešiči 

Dostopnost