Učenci naše šole so se v soboto, 18. 2. 2023, udeležili šahovskega turnirja v okviru praznika občine Črnomelj v kategoriji OPEN ČRNOMELJ 23.

Tempo igranja je bil 2 x 10 min, po švicarskemu sistemu 6 krogov (člani so igrali 9 krogov) in po prirejeni različici FIDE.

Turnir je odprl župan Andrej Kavšek. Tekmovanja sta se udeležila tudi velemojstrica te kraljevske igre in predsednica Šahovske zveze Slovenije Darja Kapš ter velemojster in reprezentant Slovenije Jure Škoberne.

Za OŠ Loka Črnomelj so tekmovali: Besnik Ebipi, Benjamin Ebipi, Žiga Blagojević, Žiga Ljubenko, Jaka Ljubenko, Maj Vraničar in Lan Vraničar.

Najmlajši udeleženec, Lan Vraničar, učenec 3. razreda, je dosegel 2. mesto v kategoriji osnovnošolci.

Franci Mravinec, mentor