Skoči na glavno vsebino

V petek, 6. januarja 2023, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz geometrije, imenovano Vzorci. Tekmovanja se je udeležilo 42 učencev matične šole in 14 učencev Podružnične šole Griblje. Učenci so si z raznimi vrteži, zrcaljeni in premiki pririsali 13 priznanj za sodelovanje, 28 bronastih in 15 bisernih priznanj. 

Na državno raven tekmovanja, ki je potekalo v soboto, 21. januarja 2023, se je uvrstilo 15 tekmovalcev. Ti so z zanimivimi in včasih nekoliko zvitimi nalogami odlično opravili, saj so dosegli zavidljive rezultate. 

Četrtošolec David Petric, petošolec Maj Vraničar in osmošolec Lev Kavčič (5. mesto v svoji starostni kategoriji) so osvojili srebrno priznanje. 

Tretješolec Lan Vraničar, šestošolka Aneja Dvojmoč (2. mesto), osmošolka Iva Kapele (2. mesto) in devetošolka Špela Brinc (4. mesto) pa so osvojili zlato priznanje. 

Dostopnost