Skoči na glavno vsebino

V petek, 18. 11. 2022, je pouk na Podružnični šoli Adlešiči potekal nekoliko drugače. Zjutraj smo pojedli tradicionalni slovenski zajtrk (kruh, maslo, med, mleko, jabolko), ki je prvošolce spomnil, da so tudi v vrtcu najprej imeli zajtrk. Po zajtrku so nas obiskali čebelarji in nam odgovorili na vsa vprašanja, ki so se nam porajala ob njihovem pripovedovanju. Z zanimanjem smo si ogledali film o življenju in delu čebel.

Petošolci so imeli ta dan tehniški dan Priprava zdravega obroka. Brali so recepte, pripravili sestavine, uporabljali različne pripomočke… Spekli so palačinke, naredili sadne kroglice z medom, pripravili bananin napitek z jogurtom ter ostale dobrote.

Petošolca Nik in Niko ter tretješolec Gal so nam zaigrali na harmoniko. Utrinke si lahko ogledate v fotogaleriji.

Tadeja Kuzma

Dostopnost