V ponedeljek, 22. 11. 2021, so učenci sedmih razredov odšli v šolo v naravi v Fieso. Zjutraj so opravili samotestiranje in se odpravili na pot. Ob prihodu v dom Breženka so nas pozdravili in razložili pravila hišnega reda. Razdelili so se v dve skupini, nato so se namestili v sobe s pogledom na morje. Sledilo je kosilo in počitek. Popoldan so spoznavali sredozemsko rastje in lokostrelstvo ter se razgibali s športnimi igrami. Po večerji so odšli na večerni sprehod v Piran. Priča so bili rahli burji in visokim valovom. Na Tartinijevem trgu so zapeli sošolki Niki, ki je praznovala rojstni dan, in se posladkali z bonboni. Pred spanjem so učenci v skladu z dogovorom izročili telefone in prijetno utrujeni zaspali.