1. 11. 2021 je na pokopališču v Adlešičih potekala žalna komemoracija ob spomeniku padlim v 2. svetovni vojni.

Osrednji govorec je bil gospod Miroslav Rožman, predsednik krajevne organizacije Zveze združenj borcev za ohranjanje vrednot NOB. Z deklamiranjem pesmi so se predstavili učenci Podružnične šole Adlešiči. Nastopilo je 16 učencev od 1. do 5. razreda. S simpatičnim nastopom so ogreli srca poslušalcev.

Gospa Neža nam je poslala tudi zahvalo: »Ne najdem besed s katerimi bi pohvalila vašo gospo učiteljico (imena žal, ne vem) iz podružnične šole Adlešiči, ki je na komemoracijo ob Dnevu mrtvih, na pokopališče v Adlešičih, pripeljala skupino simpatičnih otrok, ki so pripravili izjemen recital. Z nastopom so ogreli naša srca. Bili so samozavestni, prikupni, ljubki ter pridni in disciplinirani. Pohvala in globok priklon gospe učiteljici in nastopajočim. Še posebno smo bili presenečeni, ker so nastop izvedli v času počitnic. »

Pohvale in zahvale smo bili zelo veseli.