Na OŠ Loka Črnomelj so se nekateri učenci od 6. do 9. razreda že »spopadli« z vprašalnikom 1. sklopa Mega kviza za šolsko leto 2021/22. Tudi to šolsko leto se bodo namreč vprašanja povezovala s tematiko 60 let Bralne značke.

V naši knjižnici imamo za reševanje kviza poseben kotiček, kjer lahko učenci v miru in s pomočjo določenega gradiva rešujejo vprašalnik. Če je potrebno, jim na pomoč priskočiva tudi knjižničarki.

Z reševanjem kviza smo pričeli že 15. oktobra 2021, končali pa bomo 15. maja 2022.

Ob koncu reševanja so učenci vedno »nagrajeni« z ogledom mladinskega filma, ki ga po navadi izbere ekipa Knjižnice Črnomelj. Lani smo si film zaradi korone ogledali kar v naši predavalnici preko kanala Zoom. V naslednjem letu pa se že veselimo, da se bomo morda le srečali »v živo« na ogledu filma v črnomaljski dvorani kulturnega doma.

Lepo vabljeni k reševanju vsi učenci od 6. do 9. razreda, ki vas ta tematika zanima.

Knjižničarji OŠ Loka Črnomelj