Pred počitnicami, 11. 2. 2021, so imeli devetošolci kulturni dan. Zjutraj so se zbrali na video srečanju, kjer jim je učiteljica podala navodila, nato pa so si ogledali proslavo ob kulturnem dnevu, ki so jo pripravili njihovi sošolci in učitelji. Dan so nadaljevali z likovnim izražanjem, saj so morali ustvariti čim bolj izviren portret Franceta Prešerna ali katerega drugega slovenskega književnika, lahko pa so se lotili tudi kakšne ilustracije. Nastali so prav zanimivi portreti, narejeni celo s kavo, računalniškim programom ali plastelinom. Nekaj si jih lahko ogledate v galeriji. Poleg tega so učenci pozornost namenili tudi glasbeni umetnosti, saj so si ogledali glasbeni film  2cellos – 2 obraza. V filmu so spremljali, katero glasbo igrata čelista in kakšno je njuno razmišljanje o glasbi in življenju. Svoje vtise so zapisali in poslali učiteljici glasbe. Učenci so s temi dejavnostmi nadomestili kulturni dan, ki bi ga januarja morali izvesti v Ljubljani. Vseeno so preživeli ustvarjalen in sproščujoč dan.