Tudi v teh puščobnih korona časih se marsikaj dogaja, z ustvarjalnostjo se lahko upremo turobnim novicam vsepovsod okrog nas. Tako nas je razveselili dosežek devetošolke Zare Kavčič, saj je s svojo pesmijo Prismojena punčka na natečaju 10. Mlade pesniške olimpijade v kategoriji učencev od 7. do 9. razreda osvojila tretjo nagrado.

Na natečaj, ki poteka v okviru projekta Pesniška olimpijada, je prispelo 48 pesmi z različnih slovenskih osnovnih šol. Mladi so letos pisali pesmi na temo Ko se pogledam v ogledalo (dojemanje samega sebe v odnosu do okolja, družbe, sveta). Najboljše med njimi je izbrala strokovna žirija v sestavi pesnice Maje Visinski Andrejc ter pesnice in vodje projekta Pesniška olimpijada Barbare Žvirc. Tretjo nagrado je strokovna žirija podelila naši devetošolki Zari Kavčič.

Zari za njen dosežek čestitamo in ji želimo še veliko pesniškega navdiha.

Mentorica Maja Kunič

Zara Kavčič: PRISMOJENA PUNČKA