Knjižničarki OŠ Loka, Radha Bačurina in Maja Špringer, sva v sredo, 9. septembra 2020, obiskali učence podružnične šole Adlešiči. V okviru knjižnično-informacijskih znanj sva prvošolcem razdelili slikanico Slavka Pregla, Smejalnik in cvililna zavora, ki jo je vsem slovenskim prvošolčkom podarilo Društvo Bralna značka Slovenije. V okviru projekta Nacionalnega meseca skupnega branja, ki se je začel ravno na mednarodni dan pismenosti, so tudi drugošolci prisluhnili pravljici Pika plete, angleške avtorice Sheryl Webster. Tretješolci, četrtošolci in petošolci pa so se vključili v pogovor, kako, kje in kdaj berejo v prostem času. Njihova slikovita pričevanja so bila hkrati tudi poučna. Na koncu srečanja so si vsi učenci izposodili knjige v tamkajšnji šolski knjižnici. Vsebine le-teh bodo lahko pripovedovali njihovim učiteljem – mentorjem Bralne značke.

Vsi smo se soglasno strinjali, da smo srečni, ker se v miru učimo brati in pisati, tako v šoli kot doma in da širimo svoje znanje, dokler smo živi.

Knjižničarki Radha in Maja