V torek, 1. septembra 2020, je bil prav poseben dan za 57 prvošolcev, ki so prvič prestopili šolski prag.

Najprej sta v jedilnici šole prvošolce in njihove starše nagovorila ravnateljica, ga. Damjana Vraničar in župan g. Andrej Kavšek. Učenci so si ogledali lutkovno predstavo 1001 pravljica. Po predstavi so starši učence odpeljali na novo lokacijo, v Poslovno hišo Stratus, kjer so se spoznali z učiteljicami in sošolci, čakalo pa jih je tudi sladko presenečenje.

Gospodu županu se zahvaljujemo za  obisk, vzpodbudne besede, ki nam jih je namenil ob selitvi na novo lokacijo.  Ogledal si je vse učilnice na PH Stratus. Celotna prva triada OŠ Loka bo do nove šole pouk obiskovala na tej lokaciji. Zahvaljujemo se tudi za sladko presenečanje, ki ga je prinesel vsem učencem na tej lokaciji.

Prvošolcem želimo, da bi se v šoli dobro počutili, veliko naučili in stkali čim več novih prijateljstev.