V petek, 6. marca 2020, so naši folklorniki sodelovali pri snemanju oddaje Dobro jutro. Učenci OFS Loka pod mentorstvom Stanke Mržljak in Tine Prijanovič  ter učenci OFS Kresničke Podružnične šole Adlešiči pod mentorstvom Katarine Gorše so to deževno dopoldne plesali in peli. Dogajanje je potekalo na Jelševniku pri izletniški kmetiji Zupančič, od koder je terenska ekipa oddaje Dobro jutro predstavila naše kulturne in naravne znamenitost, kulinariko in turistično ponudbo . Obe skupini sta nastopili dvakrat. Zapeli in zaplesali so Igraj kolo jabuko, ob spremljavi harmonike pa Lepo Anko in Siroto. Mlajši učenci iz podružnične šole Adlešiči so se poigrali s plesno igro Rdeče češnje rada jem, ob zvokih harmonike pa vili kačo in zaplesali Hruške jabuke slive.

Preživeli smo zanimiv snemalni dan, ki nam bo ostal še dolgo v spominu.