Geološki zavod Slovenije je v okviru projekta RM@Schools 3.0 izvedel delavnico z naslovom ”Vloga geologije v družbi” za 5. razrede naše šole. Geološki zavod Slovenije s projektom krepi zanimanje za znanost in promovira poklice na področju mineralnih surovin, ter želi obravnavano tematiko približati mlajšim generacijam. Ambasadorji mineralnih surovin (strokovnjaki na tem področju) so učence poučevali o pomenu mineralnih surovin, okolijskih posledicah izkoriščanja, varovanju okolja in pitne vode.

Na uvodnem predavanju so učenci spoznali pomen geologije za družbo. Kasneje pa so na inovativno oblikovanih delavnicah učenci spoznali pomen kamnin, ki so jih raziskovali s pomočjo aplikacije KamenCheck. Na 3D modelu vodonosnika so analizirali pomen varovanja okolja ter možnosti onesnaženja pitne vode ter se preko igre Minecraft – mod BetterGeo, ki so ga na Geološkem zavodu Slovenije razvili skupaj s Švedskim geološkim zavodom preko igre spoznali pomen mineralnih surovin za moderno družbo.