Učenci 1. triade so se s pomočjo KUBO robotkov seznanili z osnovami robotike in programiranja. S preprostim zemljevidom nekega mesta so učenci sestavili pot npr. od pekarne do šole. Nato so na začetek poti postavili belega robotka KUBA in puščice na ploščicah so ga vodile do cilja. Učenci so nad delo z robotkom navdušeni; spoznavajo ukaze levo, desno, naprej in druge prostorske izraze. Program KUBO se povezuje s cilji na področju matematike, spoznavanja okolja, saj morajo učenci pri vodenju robotka upoštevati tudi varno pot. Robotke lahko uporabljamo pri preprostih računskih operacijah, pri slovenščini, kjer učenci sestavljajo pot književnega junaka (npr. Rdeče kapice k babici). Tretješolci pa so se preizkusili tudi z zahtevnejšimi funkcijami in ukazi. Navdušeni nad njimi so bili tudi učenci na Podružnici Griblje. Zahvaljujemo se Podjetniškem inkubatorju Črnomelj za povabilo in izposojo robotkov. Veselimo se  njihovega ponovnega obiska  čez en mesec.