Na OŠ Loka Črnomelj tudi letos poteka pravljični krožek. Vsako sredo, v času OPB, se z mladimi pravljičarji dobimo v knjižnici, kjer se nam predstavijo knjižni junaki. Kar 27 učencev prve triade se udeležuje pravljičnega krožka, kjer po prebranih pravljicah, igranju knjižnih ugank, pogovoru, … vedno tudi ustvarjamo.
Danes, 18. 12. 2019, smo se dobili zadnjič v letošnjem koledarskem letu. Pričakala nas je pravljica z naslovom Palčič. Prazniki našega knjižnega junaka Palčiča popeljejo nazaj k družini. Tudi vsi mi, pravljičarji, smo si zaželeli preživeti praznike z družino. Pa seveda za eno širino dlani snega, če smo lahko skromni. Svojim domačim smo zato ustvarili voščilnice, učenci 2. in 3. razredov so napisali lepe želje, 1. razredi pa so želje narisali. Pomislili smo tudi na učence naše šole in seveda učitelje, ter tudi za njih ustvarili voščilnice z lepimi željami. Mladi pravljičarji vam vsem želijo: “Da bi bili vsi srečni, imeli lepe praznike, dolge in najboljše počitnice, da bi med seboj prijateljevali tudi v novem letu, učiteljem pa veliko poslušnosti s strani učencev.”
 
Urša Prus, mentorica pravljičnega krožka