Ne boste verjeli, ampak je res. Osemnajst mladih kamišibajkarjev OŠ Loka je v sredo, 18. decembra 2019, v šolski knjižnici presenetilo prvošolce s čudovito predstavo.

Zamisel, kako se lotiti tega projekta, je nastala čisto spontano. Porodila se je učiteljici likovne umetnosti, Špeli Vraničar, ki je otroke strokovno podprla s svoje strani in učiteljici Ani Gorše, ki je sicer mentorica kamišibajskega krožka na šoli. Izbor gradiva je pripravila knjižničarka Urša Prus.

Tako je nastal »venček čudovitih umetnin«. Kamišibajkarji so ga »začinili« s svojim umetniškim pristopom.

S tem smo na nek način dokazali, da je »v slogi moč«, da se z medpredmetnim sodelovanjem, tako učiteljev kot tudi učencev, da marsikaj lepega narediti.

V dneh, ki so pred nami, se bo na šoli zvrstila še kopica drugih dejavnosti. Te bodo »obarvale« predpraznično vzdušje in nas »popeljale« v zaslužene počitnice.

Maja Špringer, knjižničarka OŠ Loka